Witam Serdecznie

Mam na imię Damian i jestem Studentem Informatyki na WSB-NLU. Interesuję się IT, tworzeniem aplikacji i wszystkim, co jest związane z nowoczesną technologią, która ułatwia i usprawnia nasz świat. Lubię chodzić na siłownię oraz jogging na świeżym powietrzu. Ciekaw jestem nowych miejsc, kultury i sztuki.

programing

Pasja Programowania

Automatyzacja i Programowanie urządzeń to mój konik, zacząłęm tą zawodową przygodę jako programista maszyn cnc w Niemczech, cały czas podnosząc kwalifikacje i ucząc się nowych kodów oraz programów. Jednakże cnc (computerized numerical control) jest to świat ograniczony i dochodząc do poziomu konstruktora urządzeń, postanowiłem osiągnąć więcej, dlatego zacząłem kształcić się w językach programowania PHP, C#, JavaScript, HTML, CSS, uczyć się Frameworków Laravel, .NET, jquery, Bootstrap, oraz technologii komunikacyjnych Websocket i WebRTC. Przyswoiłem wiedzę z zakresu administracji, konfiguracji i utrzymania serwerów w tym obsługa zawartych na nich stron WWW, poczty elektronicznej, FTP, komunikacji online, transmisja audio i wideo, a także zarządzaniem bazami danych Sql. Potrafię pozycjonować w sieci i wykorzystywać e-marketing, aby skutecznie przyciągać uwagę, na sprecyzowane cele i zyski.

Jako Programista, życzę sobie spokojnej, bezpiecznej i stabilnej przyszłości. Praca, którą wykonuję przed komputerem, daje mi dużo radości i pochłania mnie bez reszty. Bardzo lubię, nowe wyzwania, i satysfakcję z osiągniętych celów. Powierzone mi zadania, realizuje sukcesywnie, dlatego moja przyszłość potrzebuje tylko zaufanych i wierzących w powodzenie współpracowników oraz liderów. Myślę, że przez następne 20 lat, spokojnie będę mógł, jako Full-stack developer dalej kształcić się, poznawać nowe języki i uczyć się, coraz to nowszych technologii programowania.

Work

Moje Pasje Zawodowe

Poniżej znajdują się moje aktualne, zainteresowania i umiejętności tematyki web dewelopingu, którą systematycznie poszerzam i zgłębiam. Zapraszam

HTML5 & CSS3

Jak powszechnie wiadomo, aby tworzyć strony internetowe, te dwie technologie to podstawy struktury dla front end dewelopingu. Dobra znajomość CSS do nadawania wyglądu stronie napisanej w HTML i sięganie w najgłębsze jej struktury, to dla mnie świetnie spędzony czas.

C# WPF XAML

Tworzenie Aplikacji w technologii NET, w języku Programowania c#, to dla mnie duma możliwości współpracy i rozwijanie firm które korzystając ze wsparcia jakie niesie automatyzacja software poprzez możliwość wykorzystywania produktów Windows. Osobiście bardzo mi się podoba czystość i wszechstronność języka c# który wykorzystuje do pisania aplikacji z technologią NET.

PHP

Praca na nowej generacji PHP7 jest dla mnie niezastąpionym sposobem do napisania bardzo dobrych Server Side skyptów. Bardzo lubię magię PHP, razem z jego ciężkimi czasami stronami i niespójnościami. Fakt, że jest wykorzystywany przez większość najpopularniejszych stron internetowych sprawia, że jest wart inwestycji w posługiwanie się nim, a ciągła aktualizacja tego starego już języka, daje pewność jego przyszłości.

JavaScript

Najbardziej lubię w tym języku, niesamowite wsparcie i szybki imponujący rozwój. JavaScript dzięki Node.js już wyszedł poza przeglądarkę, czekam na dalszy rozwój i jego możliwości, ciekawostką jaką o nim czytałem jest możliwość przyszłościowego programowania urządzeń za jego pomocą. Bardzo lubię także stwierdzenie "Ciężko za nim nadążyć. 2 lata w przypadku JavaScript to wieki."

Frameworks

Moim ulubionym Frameworkem JS jest Jquery. Bardzo lubię często z niego korzystać pomimo, iż zakończył swój rozwój. Korzystam z Laravera po stronie serwera, Bootstrap dla css, a także trochę Vue.js. W niedługim czasie pragnę poszerzyć tę wiedzę o Angular i React.

Technologie Transmisji

Podczas tworzenia Aplikacji Randates, nauczyłem się korzystać z Websocket oraz WebRTC, gdzie są one razem połączone, i komunikacja w niej, daje możliwość korzystania z najnowszych technologii, w przeciwieństwie do używania starego już VOIP. Randates ponadto korzysta z software Pusher i beyondcode niemieckiej firmy, co sprawia, iż transmisja i korzystanie z Randates jest 100% darmowe i bez kosztów dla posiadacza.

Kreatywne Pomysły

Bardzo lubię przeglądać inne strony, czytać o nowych technologiach web, i często uczyć się ich oraz wykorzystywać dla własnych potrzeb. Lubię właśnie to w web dewelopingu, iż nie trzeba tworzyć internetu na nowo za każdym razem, gdy ma się chęć i potrzebę zbudować naprawdę dobrą i nowoczesną stronę, aplikacje, czy portal.

PWA i TWA Aplikacje

Aktualnie przygotowuje Aplikacje mobilne i desktopowe w Progressive web app, jest to bardzo szybki i stosunkowo łatwy sposób, aby wprowadzić apkę bezpośrednio, do telefonu lub na komputer, na wszystkich platformach. PWA i TWA wymaga jednak najdokładniejszego kodu i stuktury Web App czy strony, aby punktacja w Google Lighthouse była naprawdę imponująca z poziomem od 90%. Dzięki TWA można apkę umieścić w Google Play, to technologie, młode i dynamicznie rozwijane, być może stanowią przyszłość aplikacji z wyjątkiem wymagających gier.

Język Niemiecki i Angielski

Powinienem tu wspomnieć, iż nie tylko posługuję się językiem angielskim, w pracy z dewelopingiem, ale i także bardzo dobrze znam język niemiecki, gdyż mieszkałem w Niemczech przez 9 lat, a ostatnie lata pracy w zawodzie programisty cnc, spędziłem pełniąc obowiązki biurowe (Leitstand), związane z kierowaniem i funkcjonalnością niemieckiego parku maszynowego, oraz tłumacza polsko-niemieckiego. Natomiast Język angielski, to dla mnie podstawa, od wczesnych lat młodzieńczych, bez którego nie można być programistą, tak myślę.

GIMP i Google Ranking

Korzystam z GIMP, gdyż jest darmowy. Jest to bardzo dobry konkurent dla Photoshop-a i uważam, że za jego pomocą potrafię przerobić, stworzyć i edytować świetne ilustracje, loga, i motywy. Natomiast pozycjonowanie jest obecnie wielkim wyzwaniem, google podwyższyło swoje standardy algorytmów i już nie wystarczy dobrać odpowiednią nazwę domeny oraz wybrane meta keywords, aby wskoczyć na nr 1 wynik. Na szczęście bacznie śledzę i przyglądam się temu rozwojowi.

SQL, Linux i Raporty

Przy moich ostatnich projektach byłem zaangażowany przy Updatowaniu struktur Firmy, która to używa nieaktualnych już technik raportowania IBM Cognos oraz Informix na Linuxie, do połączenia Bazy danych Oracle z nowym interaktywnym programem. Było to dla mnie ciekawe zadanie połączenia technik na przestrzeni lat informatycznego świata, i możliwość zgłębiania wiedzy o strukturze SQL Cognos, Generowaniu raportów w linuxie przy pomocy Informix -u i połączeń z serwerami danych.

Administracja Serwerami

Zacząłem tę przygodę na phpMyAdmin/ cPanel, ale jak wiadomo to za mało. Obecnie Obsługuję, zarządzam, konfiguruję serwer za pomocą komend, i częściowo dla nowoczesności webminem. Potrafię od podstaw ustawić stronę serwera, aby bezproblemowo móc korzystać z wszelkich potrzebnych do działania w sieci aplikacji i stron. Oczywiście niezbędna jest w tym m.in. możliwość utworzenia certyfikatów ssl, dns, poczty, firewall, MySQL, Apache czy komunikacji SSH.

JSON, XML, API, QR, RPA Software

Ochoczo korzystam i potrafię generować uniwersalne języki przechowywania danych i wykorzystywać różne formaty do komunikacji ze sobą różnych softwarów za pomocą aktualnych standardów. Aktywnie również tworze struktury automatyzacji procesów wykorzystywanych codziennych czynnościach.

Osiągnięcia

Pragnę tu Przedstawić, Moje Prywatne Strony / Aplikacje. Gorąco Polecam, a także Zachęcam do ich Zbadania i Odwiedzenia.
Randates.com

Randates.com

Aplikacja webowa, wykonana w wielu nowoczesnych technologiach. Randates to rozwijający się portal dla wszystkich ludzi, którzy chcą po prostu rozmowy z każdym. Zapraszamy
Adwers.com

Adwers.com

Wizytówka Adwers jest poświęcona możliwościami, jakie przynosi współpraca, oraz opis oferty handlowej online dla osób i firm chcących zaistnieć w internecie. Witaj
eBiblioteczka

eBiblioteczka

Aplikacja Webowa w PHP Laravel, która w podstawowej aktualnie wersji kataloguje dane, Więcej na stronie.. Polecam
efilm-REST API

REST API - Katalog

Przykład zastosowania REST API w PHP Laravel, dla katalogu opisu filmów. Aplikacja posiada interface api json, jak i również komunikacje Front-end. Zapraszam

Kontakt

Załączam poniżej Moje dane kontaktowe oraz formularz. Bardzo się Cieszę, że mogłem dla Was wykonać tę stronę. Dziękuję za odwiedzenie i Zachęcam do kontaktu, jak i wspólnej współpracy.
Życzę Udanego Dnia
Proszę kliknąć :)